Wszystko o domu

Rehabilitacja kręgosłupa w sektorze lędźwiowym

Home  >>  uroda  >>  Rehabilitacja kręgosłupa w sektorze lędźwiowym

Wysiadujący styl życia, niewielka ilość aktywności fizycznej oraz nieodpowiednia postawa ciała całkowicie prowadzi do parunastu bolączek krzyża. Pośród klientów trafiających do gabinetu rehabilitantów, nadzwyczaj mawia się o mocnym, mrowiącym rwaniu krzyża we fragmencie lędźwiowym. Współczesna rehabilitacja wyrusza temu kłopotowi przeciwlegle jak również podpowiada paręnaście różnorakich metodyk, dzięki jakim, rzeczywiście możemy opędzić się od powszechnego bólu krzyża. Jedną z nich jest przezskórna elektrostymulacja nerwowo-mięśniowa, nazywana TENS. Przywołana metodyka rehabilitacyjna polega na przylepianiu do skóry dodatkowych elektrod w sektorze bólu, aczkolwiek i nie zawsze. Nadto, przez elektrody przebiega światło o uśrednionym, czy też wybujałym natężeniu. Co osiągamy dzięki tej metodyce rehabilitacyjnej? Tak więc, prąd stymuluje mięśnie przykręgosłupowe, atywuje ukrwienie, a w związku z tym modernizuje mięśnie a także nerwy, a jednocześnie je odpręża.

Obok tego zabieg rehabilitacyjny posiada jeszcze jedną nadplanową zaletę, otóż stymuluje układ hormonalny do wydawania endorfin, czyli tak zwanych hormonów szczęścia, a klarowniej mówiąc konwencjonalnie obsadza nas w super dobry nastrój. Tak jak przywołano wcześniej ten gatunek rehabilitacji użytkowany jest w rozwlekłych stanach bólowych kręgosłupa lędźwiowego jak również ich ubocznych.

Zapowiada się także, iż tej metody rehabilitacyjnej faktycznie nie można wykorzystać u osób z nieprawidłowościami pracy serca a także u jednostek z implantowanymi rozrusznikami serca. W sprawie person powyżej wymienionych można zastosować inne techniki rehabilitacyjne, na dowód tego aktywności ogólnousprawniające wykonywane na sali rehabilitacyjnej.


Comments are closed.